• screen 2

  VENDLINDJA NË INTERNET?

  Mire se vini ne web faqen e DIASPORA TV.

  Programi yne eshte i begatuar me te rejat e mergimtareve jashte Kosoves

  dhe brenda Kosoves!

  view

 • screen 2

  NE KRIJOJMË TË BUKURËN, JU E  SHIKONI!

  TV DIASPORA se shpejti do te lansoje online stream Televizionin me studio te veta, me seli ne Pejë dhe Berlin

   

  view

 • screen 2

  TELEVIZIONI DIASPORA!

  Ekipi i TV DIASPORES eshte duke punuar me perkushtim qe te plasoje informatat dhe lajmet ne kohe reale dhe te sakta.

  view

KOSOVË

picture

Garda ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës nuk do të angazhohet të martën, kur në Aeroportin e Prishtinës do të zbresë sekretari i përgjithshëm i OKB-së. 

Lexo më shumë

EUROPË

picture

Policia spanjolle përdori plumbat e gomës për të shpërndarë protestuesit në qendër të Madridit në orët e hershme të mëngjesit, në fund të një demonstrate.

Lexo më shumë

BOTË

picture

Presidenti amerikan, Barack Obama, tha se është i shokuar dhe i pikëlluar nga të shtënat fatale në sallën e kinemasë në Denver të Colorado-s, ku shfaqej premiera e filmit të ri Betmen.

Lexo më shumë

GJENDET TRUPI I PAJETË I POETIT ALI PODRIMJA

 

Autoritetet shtetërore franceze i kanë përcjellë Ministrit të Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, lajmin e hidhur për gjetjen e trupit të pajetë të poetit të njohur kosovar, Ali Podrimja, në Francë. ...

 

HISTORIK

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

“TV DIASPORA është shërbim publik transmetues, që ofron shërbimet e veta në fushën e transmetimit radioteleviziv dhe veprimtari të tjera.

TV DIASPORA fillimisht u themelua si njesi e RTK-së që përfaqësojnë një spektër të gjerë të shoqërisë civile dhe multietnike.

 

 

TE REJA & AKTIVITETE

18 / Korrik / 2012

Autoritetet shtetërore franceze i kanë përcjellë Ministrit të Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, lajmin e hidhur për gjetjen e trupit të pajetë të poetit të njohur kosovar, Ali Podrimja, në Francë. ...

6 / Prill / 2012

Autoritetet shtetërore franceze i kanë përcjellë Ministrit të Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, lajmin e hidhur për gjetjen e trupit të pajetë të poetit të njohur kosovar, Ali Podrimja, në Francë. ...